Návrh interiéru bytu

Predmetom zadania bol návrh interiéru päťizbového bytu pre mladý pár. Základným prvkom interiéru je vinylová podlaha v dekore dubu s nádychom svetlosivej farby, ku ktorej sme zvolili dvere sivej farby, aby sme zachovali celistvosť priestoru. Kuchynská linka je spojením tmavého dreva, šedej farby a farebných detailov v podobe fialových políc. Obývacej izbe dominuje veľká staroružová sedacia súprava. Ako farebné oživenie priestoru sme na steny použili tmavozelenú farbu. V obývacej izbe sme umiestnili minimum nábytku. Stena oproti oknu, ktorej dominuje veľký televízor, je v rovnakej farbe a štruktúre ako steny v kuchyni.Vedľa obývacej izby sa nachádza útočisko domáceho pána. Pod okno sme umiestnili veľký pracovný stôl a na náprotivnú stenu sme navrhli sústavu políc na mieru na uloženie výtvorov z Lega. Stena v pracovni je v dekore betónu a k tomu sú ako kontrast navrhnuté police z bledého dreva. V spálni sme sa pohrali s odtieňmi modrej farby, keď sme na stenu za posteľou umiestnili tapetu s decentným vzorom bledomodrej farby a na podlahu sme použili koberec s tmavším odtieňom modrej. Závesy a dekoračné vankúše sú ladené do bronzovo-zlatej farby. Jedna izba v byte bola navrhnutá ako samostatný šatník. Police v šatníku sú z tmavého dreva, ktoré pôsobí elegantne a zároveň je v kontraste s podlahou. Na stene oproti oknu je veľké zrkadlo.

Návrh interiéru rodinného domu

Predmetom zadania bol návrh interiéru dvojpodlažného rodinného domu. Rodinný dom je rozdelený na dennú časť, ktorá sa nachádza na prvom podlaží a na nočnú časť, ktorá je situovaná na druhom podlaží. Denná časť rodinného domu má otvorený koncept. Vstupná časť domu sa otvára do jedálenskej časti s kuchyňou a obývacej izby. Preto sme zvolili jeden druh podlahy do celej tejto časti domu, a to dlažbu v dekore Onyx. V interiéri sú ďalej použité prírodné materiály, ako dub, mramor a sklo. Na prvom podlaží sú 3 izby - spálňa rodičov, dievčenská izba a hosťovská izba, ktorej sme vytvorili dva varianty.

Návrh interiéru bytu Bratislava

Predmetom zadania bol návrh interiéru predsiene, kuchyne, a kúpeľne trojizbového bytu. Základným prvkom interiéru je vinylová podlaha s dekorom dubu s nádychom svetlosivej farby, ku ktorej sme ako protiklad zvolili dvere tmavohnedej farby s dekorom dreva. Kuchynská linka je v odtieňoch bielej a tmavosivej farby v matnom prevedení a v rovnakých farbách sa nesie aj vstupná miestnosť bytu. Na oživenie interiéru sme do kuchyne zvolili zástenu modrej farby, ktorá slúži zároveň ako tabuľa na písanie poznámok i ako priestor na uloženie magnetiek. Náprotivnú stenu sme sčasti namaľovali žltou farbou, kde sme zároveň umiestnili dodatočný ukladací priestor v podobe bielych políc.

Návrh interiéru bytu Bratislava - Staré mesto

Predmetom návrhu bola kompletná rekonštrukcia dvojizbového bytu v Starom meste. Obývacia izba je spojením klasického dizajnu, ktorý na nás dýchal z priestoru a umiestnenia bytu a zároveň sme mu dodali nádych moderny. V kuchyni bola stena rozdelená na tri časti, ktoré vytvárali v kuchynskej linke odskok. Tento priestor bol veľmi zaujímavý, preto sme sa rozhodli vytvoriť dve tváre kuchyne - klasickú so zachovaním pôvodného odskoku a modernú kuchyňu vedenú v jednej línii.

Návrh interiéru rodinného domu

Predmetom projektu bol rodinný dom pre 4-člennú rodinu. Interiér rodinného domu je tvorený z prírodných materiálov, ktorým dominuje drevo, ktoré sa nachádza nielen na podlahe, ale aj  na stenách.  Interiér domu je ladený v intenciách hesla „ v jednoduchosti je krása“, preto dom pôsobí vzdušným a príjemným dojmom. Kuchyňa je srdcom domu a v tomto prípade je kuchynská linka veľkorysá, čo sa týka pracovného priestoru. Oproti kuchynskej linke sa nachádza kuchynský ostrov, v ktorom je umiestnená varná zóna s plynovou varnou doskou a ďalší pracovný priestor.  Kuchynská časť domu poskytuje výhľad jednak do prednej časti domu cez veľké okno umiestnené nad kuchynskou linkou a zároveň je od kuchynského ostrova krásny výhľad  do záhradnej časti.  Jedálenská časť domu je priamo napojená na kuchynský ostrov veľkým jedálenským stolom so šiestimi stoličkami. Ústredným prvkom dennej časti domu je obostranný závesný krb. Detská zóna je rozdelená na dve časti - detskú izbu určenú na učenie a spanie a detskú herňu, kde sa deti hrajú a stretávajú s kamarátmi.

Návrh interiéru bytu - Bratislava -  Petržalka

Predmetom návrhu bola rekonštrukcia trojizbového bytu v Petržalke. Byt bol po staršej prerábke, ktorá už nespĺňala požiadavky mladej rodiny. Hlavnou požiadavkou bola renovácia kuchyne, s tým, aby kuchynská linka poskytovala dostatok úložného priestoru a pracovného miesta.        Do kuchyne sa vošiel aj rozkladací jedálenský stôl, takže kuchyňa slúži zároveň aj ako jedáleň. Celkovo sme byt oživili prírodným odtieňom dreva, ktoré sme vybrali na podlahu do celého bytu a túto sme použili ako prvok na sadrokartónovú stenu v obývacej izbe, kde sme zároveň vytvorili malý pracovný kút pre pána domáceho. Jednou z požiadaviek bol aj návrh detskej izby pre trojročnú dcérku.

Návrh interiéru apartmánu

Premetom návrhu bol návrh interiréru apartmánu pri mori. Kuchyňa v apartmáne je ladená do neutrálnej bielej farby a je plne vybavená. Súčasťou kuchyne je jednak rýchle barové sedenie i jedálenské sedenie, spojené do jedného celku. Spálňa apartmánu je oddelená od obývacej časti, aby bola oázou pokoja. Sú v nej použité príjemné farby a z nábytku iba posteľ a nočné stolíky. Na uloženie vecí sa v spálni nachádza vstavaná skriňa. Kúpeľňa je rovnako dlhá ako kuchynská linka, keďže je jej zrkadlovým obrazom. Opäť sú tu použité jemné farby a prírodné materiály a je prístupná aj z obývacej časti i zo spálne.

Návrh a realizácia interiéru bytu

Predmetom tohto projektu bol návrh interiéru bytu pre dvoch dospievajúcich chlapcov spojený aj s následnou realizáciou nášho návrhu. Základ interiéru tvorí vinylová podlaha v prírodnom odtieni dubu v kombinácii s dverami bielej farby, pričom táto farebná  kombinácia dominuje celému interiéru. Hlavným prvkom v obývacej izbe je tmavomodrá rozkladacia sedačka, s ktorou sme farebne skombinovali pohodlné jedálenské stoličky v žltej farbe. Nábytok v obývacej izbe je z tmavšieho teakového dreva v spojení s kovom. Pani majiteľka si želala upraviť steny v byte materiálom San Marco, ktorý sa strieda na stenách buď výraznejším alebo jemnejším vzorom. Kúpeľňu sme ladili do neutrálnych farieb v lesklom prevedení a aj tu sme použili rovnakú vinylovú podlahu, ako v celom byte. Chlapci si želali do izieb položiť celoplošný koberec, ktorý vytvára pocit tepla a je i pekným dizajnovým prvkom.

Adresa:

Levanduľová 639/16,

900 43 Kalinkovo,

Slovenská republika

Kontakt

+ 421 917723304

Follow

  • Facebook - Black Circle